Isaac Asimovot vagy ismerjük, vagy nem. Az Alapítvány, Robot, Univerzum könyveiről vált híressé és a sci-fi rajongók egyik kedvenc szerzőjévé. Sok könyvet írt, amit aztán kiadtak gyűjteményben, aminek az összes része ott figyel a polcomon.
Az igazság az, hogy én nem vagyok egy könyvolvasó tag, de ettől függetlenül amikor tegnap megnéztük az Én, a robot c. filmet Will Smith főszereplésével, elfogott a lelkesség, hogy elkezdjem géppuska módjára falni a lapokat. fun fact: Bruce Greenwood játsza ott az NSR fejesét, aki nem mellesleg admirális az új Star Trekben. Nagyon jó színész
Asimov egyik talán legismertebb felvetése a könyveiben az a robotok három alapelve.
- A robotnak sohasem szabad embert bántania, vagy a cselekvésének hiányában engednie, hogy embert bántsanak.
- A robotnak engedelmeskednie kell az embernek, kivéve, ha az első szabállyal ellentmondásba kerül.
- A robotnak meg kell védenie a saját létezését, kivéve, ha az első és a második szabállyal ellentmondásba kerül.
A regény amit Asimov írt arról szól, hogy egy szuperszámítógép kicsit átfogalmazza a kódot, és a "nem szabad bántani" alatt azt kezdi el érteni, hogy az embernek a legjobb dolog az lenne, ha otthon maradna, hiszen így nem vív önpusztító háborúkat.
A film maga kicsit ijesztő, legalábbis ahogy megcsinálták a robotokat (gondolok itt a házleromboló robotra), de ettől függetlenül marha jól megcsinálták a filmet, és egészen hihető lesz a világ, amibe csöppentünk.
A másik ilyen film ami Asimov műve alapján készült, az a 200 éves ember Robin Williams főszereplésével. Mind a kettő filmet kötelező megnézni, Asimov világába nagyon szépen bevezetnek.
Én pedig amint lesz egy kis időm leveszem az első Alapítvány, Robot, Univerzum könyvet a polcomról és elkezdem olvasni
Ti mondtátok